Zehirli Ayakkabılar ve Fotoğrafları
Osman Akbaş
1 dakika okuma süresi

Merhabalar, bu konumuzda zehirli ayakkabılar ile ilgili son gelişmeleri ve zehirli ayakkabı fotoğraflarını paylaşıyoruz. Henüz Bakanlıkça bu zehirli ayakkabıları ithal eden firmalar ifşa edilmedi fakat zehirli ayakkabıların resimleri tüketicilerle paylaşıldı.  Çin’den ithal edilerek Türkiye’ye getirildiği esnada gümrükte kanserojen madde içerdiği nedeniyle el konulan ve imha edilmek üzere yola çıkarıldığı esnada gizlice piyasaya sürüldüğü iddia edilen 33 bin adet zehirli ayakkabıya ait bilgiler kamuoyu ile paylaşıldı.

Zehirli Ayakkabı Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız? (Nasıl Anlaşılır?)

Sabah gazetesinin haberine göre bir ayakkabının zehirli ayakkabı olup olmadığını anlamanın yolları var.

Eğer ayakkabıyı elinize aldığınızda siyah renk tonunda bir kalıntı bırakıyorsa ve ayakkabının yüzeyi (derisi) yanık gibi kokuyorsa o ayakkabı zehirlidir. Bu tür ayakkabıların ortalama satış fiyatı 15-35 TL civarıdır. Ucuz ve yurtdışı ithal ayakkabıları almamaya özen gösterin. Yerli malı ayakkabı tercih ederek üretim yerini mutlaka sorgulayın.

zehirli-ayakkabı

Zehirli Ayakkabılar Ne Türk Hastalıklara Yol Açar?

Zehirli ayakkabılar içeriğinde kanserojen maddeler barındırır. Kısaca ayak sağlığınızı bozarak enfeksiyon kapmanıza ve ayak alerjisine sebebiyet verir.

Lütfen ayakkabı alırken ucuz ve ithal ürünlerden kaçınmaya çalışınız. Güvenmediğiniz ve bilinmeyen markaların ürünlerini tercih etmeyiniz.

Zehiri Ayakkabı Fotoğrafları

1 Yorum

%d blogcu bunu beğendi: