Duphaston Tablet Yorumları
Osman Akbaş
1 dakika okuma süresi

Adet düzesnizliği, kısırlık, düşük tehdidinde, ağrılı adet kanamalarında ve henüz menapoza girmediği halde adet göremeyen hanımlarda adeti düzenlemek amacı ile kullanılır. Progesterona benzer bir madde salgılamasından dolayı kadın cinsiyet hormonunu düzenler. Hormon yetersizliğinden doğan kısırlık ve aşırı rahim kanamalarını da düzenleyen Duphaston, progesteron eksikliğinden doğan düşük riskini en aza indirir. Hanımların adetten bir hafta önce yaşadıkları sinirlilik, meme hassasiyeti, baş ağrısı, ödem depresyon ve vücutta ağırlaşma gibi şikayetlerini hafifletmeye yardımcı olur.

Duphaston kullanımı sırasında genellikle ilaç bittikten 5 – 6 gün sonra kanama başlar ve ikinci kutudan sonra adet kanamaları düzene girer. Eğer ilaç kullanımı sırasında ara kanamalar meydana geliyorsa mutlaka doktor ile iletişime geçilmelidir. Östrojen eksikliğinden dolayı kullanıldığı zaman düzenli mamografi çektirilmesi gerekebilir. Doktor ,le iletişimde olarak verilen tarihlere uyulması çok önemlidir. Hamilelik sırasında kullanımı kesinlikle doktor kontrolünde olmalıdır. Eğer ilaç kullanılırken hamile kalınmış ise acilen doktora bildirilmelidir. Emziren annelerde kullanılması asla tavsiye edilmez.Duphaston

Duphaston Yan Etkileri Nelerdir ?

Tüm ilaçlarda olduğu gibi Duphaston tabletinde bazı yan etkileri vardır. Bu yan etkiler arasında mide bulantısı, karın ağrısı, düşük ateş, iştah kaybı, koyu idrar, kil renkli dışkı, sarılık (ciltte veya gözlerde sararma), ellerde, bileklerde veya ayaklarda şişlik, kansızlık gibi belirtiler yer alır. Bu belirtilerin bir  veya birkaçı söz konusu olduğu zaman derhal doktora başvurulmalıdır. Ayrıca ürtiker (kurdeşen), nefes almada zorluk,  yüzde, dudaklarda, dil ya da boğazda şişkinlik gibi alerjik reaksiyon belirtilerinde acilen müdahale gerektiği için en yakın sağlık kuruluşundan derhal yardım alınmalıdır.

Duphaston kullanıcı yorumlarını sitemizden okuyabilir, duphaston yorumları, duphaston şikayetleri hakkında görüş ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Benzer Kullanıcı Yorumları:

duphaston kullananlar (127), https://kullaniciyorumlari org/duphaston-tablet-yorumlari html (55), duphaston (31), duphaston yan etkileri (27), duphaston nedir (18)
5 Yorum

%d blogcu bunu beğendi: