Yurt Dışından iPhone 5 ve iPhone 5S nasıl getirilir?
Osman Akbaş
2 dakika okuma süresi

Yurt Dışından iPhone 5 nasıl getiririm?  Yurt dışından iPhone 5S nasıl getirilir? Arkadaşlar bildiğiniz üzere Türkiye’de iPhone 5 veya iPhone 5S’in fiyatı 3.000 TL’den fazla durumda. İPhone 5 fiyatı böyle yüksek olunca haliyle insanlar da daha ucuz fiyata yurt dışından getirmek istiyor. Peki yurt dışından gelen cihaza nasıl güveneceğim veya alışverişi nasıl yapacağım?

Yurt Dışından iPhone 5 ve iPhone 5S nasıl getirilir?

Yurt Dışından iPhone 5 ve iPhone 5S nasıl getirilir?
Yurt Dışından iPhone 5 ve iPhone 5S nasıl getirilir?

Arkadaşlar öncelikli olarak tavsiyem şudur ki yurt dışında bi tanıdığınız varsa parayı ona vererek Türkiye’ye geldiği zaman getirmesini rica etmeniz veya oradan alıp kargo ile size göndermesini istemenizdir ancak benim yurt dışında akrabam veya tanıdığım yok diyorsanız üzülmenize gerek yoktur.  Gelişen sistemler ile birlikte siz de yurt dışından alışveriş yapabilirsiniz. Öncelikle biraz ingilizce bilmenizde yarar olacaktır. Mesela ebay.com gibi uluslararası alışveriş sitelerinden güvenli olarak alışveriş yapabilirsiniz ancak böyle yerlerde dikkat etmeniz gereken nokta ürünü alacağınız kişinin ürünü 2. el mi yoksa sıfır olarak mı sattığıdır. Mesela Türkiye’de ki gittigidiyor.com nasılsa yurtdışında da ebay.com aynı mantıkla çalışmaktadır.

Yurt Dışından iPhone 5 nasıl getirilir?

Gel gelelim yurt dışından iphone 5 nasıl getirilir sorusunun cevabına. Değerli arkadaşlar diyelim ki ebay.com üzerinden bir iphone’u 1500 TL ye aldınız ve bunun için ödeme yaptınız. Ödeme yaptıktan sonra paranız havuzda bekletilmektedir. Ürün sizin belirttiğiniz adrese kargolanacak ve yaklaşık 1 hafta içinde size ulaşacaktır. Sonrasında ebay.com a girerek ürünü teslim aldım diye belirteceksiniz.

Bitti mi?

Tabii ki bitmedi. Ürün yurt dışı kaynaklı olduğu için takacağınız sim kartı ile çalışmayacaktır. Böyle durumlarda eğer varsa pasaportunuzla gidip telefonunun kilidini açtırmanız gerekecek yok eğer pasaportum yok diyorsanız telefoncular bu işlemi 150-200 tl gibi bir fiyata yapmaktadırlar.  Evet arkadaşlar şimdilik aktaracaklarım bu kadar. Konuyla alakalı aklınıza takılan sorular varsa lütfen benimle paylaşınız. Aşağıdaki yorum bölümünden düşüncelerinizi veya merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

2 Yorum

%d blogcu bunu beğendi: