Website Açarak Para Kazanma
Osman Akbaş
2 dakika okuma süresi

Günümüzde insanların çoğu kolay yoldan para kazanma telaşına girmiş bulunmaktadırlar. Özellikle youtuberlerin artmasından sonra genç nesilde bu düşünce daha da yaygınlaşmaya başlanmıştır. Bizler Website Açarak Para Kazanma başlıklı makalemizde sizlere kolay yoldan para kazanmanın yöntemlerini anlatacağız. Kaliteli bir site açarak hem hobi olarak sitenizi takip edip içerikler üretirken hem de dünyanın en çok kullanılan reklam ağı olan Google Adsense sayesinde kısa sürede reklam yayıncılığı yaparak sizlerde para kazanabilirsiniz.

Youtube’dan Para Kazanma

Öncelikle website ile para kazanma yöntemini anlatmadan önce kısa kısa Youtube para kazanma işlemlerinden bahsetmek istiyoruz. Eskiden youtubeden para kazanma oldukça basitti zira ilk başlarda youtube telif haklarına özen göstermediğinden ötürü herkes kazanyordu. Fakat günümüzde artık iş eskisi gibi kolay olmamaktadır. Şuan youtube da artık iyi olanlar kazanç sağlamaktadır. Sizler de kaliteli bir kanal açıp faydalı içerikler üreterek öncellikle kendinize ait bir kitle oluşturmalısınız.

Youtube kanalınızda 1000 Aboneye ulaşıp 4000 izlenme aldıktan sonra para kazanma ayarlarını aktif etmeniz gerekmektedir. Tüm bu işlemlerin ardından eğer kanalınızda her hangi bir telif sorunu yoksa ve sürekli kanal kaliteniz artıyorsa youtube’nin adsense veya diğer reklam ağlarıyla yaptığı ortaklıktan pay alarak sizlerde artık kanalınızda reklam gösterimi yaparak para kazanabilirsiniz. Tabi bu işin en önemli püf noktası öncellikle kaliteli bir kanalınızın olması ve bu kalitenin sürekli devam etmesi gerekmektedir.

Website Açarak Para Kazanma

Youtubedan para kazanma video ile yapılan bir işlem iken website ise genellikle makalelerden oluşan bir işlemdir. Durum böyle olunca website youtube göre biraz daha ağır iş yükü gerektirmektedir. Websiteden para kazanmak için öncellikle bir adet domain dediğimiz alan adınızın olması gerekmektedir. Alan adından sonra bir adet sitenin hafızası dediğimiz hosta sahip olmanız gerekmektedir. En önemli olan bu iki işlemi halletikten sonra sıra tema ve makalelere gelmektedir. Sitenizi kurarken çeşitli hazır kütüphanelerden istifade edebilirsiniz. Dünya genelinde en çok kullanılanlar arasında wordpress yer almaktadır. Domain ve hostu ayarladıktan sonra sitenize wordpress kurup daha sonra bir tema yüklüyerek içerik üretmeye başlayabilirsiniz.

Sitenize özenle içerik girişi yaptıktan sonra günlük olarak gelen hitleri takip edip daha kaliteli yazılar yazmanız gerekmektedir. Kaliteli bir sitenizin olduğuna inandığınız bir anda Google Adsense’ye başvurarak sizlerde bu reklam ağıyla ortaklık kurup sitenizde artık reklamlar yayınlayabilirsiniz. Tabi youtube ve website için özellikle önemli bir kitlenizin olması gerekmektedir. Pek hit sağlayamadığınız sitelerinizden bir gelir de beklemeniz mümkün değildir.