Süs Bitkisi Yetiştirerek Para Kazanmak
Osman Akbaş
1 dakika okuma süresi

Günümüz şartları sebebi ile insanlar, evde çalışarak gelir elde etmeye çalışmaktadırlar. Bunun yanı sıra mevcut düzenli işi olan insanlar bile, ek iş yaparak gelirlerini daha da arttırabilmektedirler. Durum böyle olunca fazla vakit almayan ve uğraş istemeyen işler, ek iş olarak tercih edilmektedir. İnsanlar çok farklı alanlarda, ek iş kolları üreterek ekonomilerine katkı sağlamaktadırlar. Yazımızda bu ek iş alanlarından biri olan, süs bitkisi yetiştirerek para kazanmak konusunda bilgi veriyoruz faydalı olmasını diliyoruz.

Süs Bitkisi Yetiştirerek Nasıl Para Kazanılır?

Süs bitkisi yetiştirerek para kazanmak için ihtiyacınız olan şey minik bir bahçe hatta küçük bir sera olabilir diye düşünüyor olabilirsiniz. Ancak küçük bir balkonunuz var ise bu balkonlarda yetiştirebileceğiniz bitkiler ile evinizin bütçesine katkı sağlayabilirsiniz. Yetiştireceğiniz bitkinin türüne göre ihtiyaç duyduğu gerekli koşulları sağladıktan sonra üretime hemen başlayabilirsiniz üstelik işe başlamak için ciddi bir sermayeye ihtiyaç duymazsınız. Yapmanız gereken tek şey yetiştireceğiniz bitkinin tohumlarını temin ederek küçük saksılarınıza onları yerleştirmektir. Ardından bitkilerinizin büyümelerini bekleyecek ve satışını gerçekleştirmek için birtakım satış kanalları oluşturacaksınız.

Süs Bitkisi Yetiştirerek Ne Kadar Para Kazanılır?

Süs bitkisi yetiştirerek para kazanmak söz konusu olduğunda kazanacağınız tutarı yetiştireceğiniz bitkinin türü belirleyecektir. Ancak yetiştireceğiniz bitki türüne göre ve ürünün yetişme süresince minimum aylık 500 ile 1500 Tl civarında bir ek gelir elde etmeniz mümkün olacaktır. Ürünlerin satışına gelecek olursak internet kanalları üzerinden veya farklı satış kanalları ile satışı gerçekleştireceğiniz gibi doğrudan yaşadığınız bölgenin civarında bulunan pazarlarda yakın çevreniz vasıtası ile elden ve bulunduğunuz bölgenin yerel marketlerin yönetimleri ie görüşerek doğrudan satışı gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra yapacağınız ek işin psikolojiniz üzerinde de olumlu bir etkisi olacaktır.