Siemens Servis Elemanları Şikayeti
Osman Akbaş
1 dakika okuma süresi

2003 te aldığınız buzdolabımız 16 temmuz 2015 tarihinde aniden çalışmamaya başladı. Buzluktaki malzemeler erimeden çözüm bulmak amacıyla hemen servis istedik. Saat 18.30 da Teknisyen Serdar Böke geldi. Dolabın kompresörünün bozulduğunu, parçanın değişmesi gerektiğini söyledi, maliyetinin 600 tl civarinda olacağını söyledi.
Bu kadar pahalı bir tamir yerine dolabı yenilemeyi düşündük ancak daha geniş bir dolap almak istiyorduk, bu durumda mutfağın bütün dolaplarıyla birlikte değiştirmemiz gerekeceğini anlayınca tamir yolunun şimdilik doğru çözüm olduğuna karar verdik.
Ertesi gün parçanın değiştirilmesi için bir kere daha servisi aradık. Ellerinde parça bulunmadığını ancak bayramdan sonra parça getirtebileceklerini öğrendik.
Bütün bayramı, bayram için hazırladığımız yiyecekleri bozulmadan tüketmeye ve komşularımıza rica ederek onların dolaplarında saklamaya çalışarak geçirdik.
Nihayet pazartesi günü servisten başka bir eleman İlhan bey geldi. Dolabı -şarj etmek-diye nitelendirebileceğim birşey yaptı ve dolap çalıştı. 40 tl ücret aldı.
Bir değerlendirme yapmak gerekirse, ilk gelen servis elemanı neden çözüm üretemedi , hem servis ücretini alıp hem de sorun çözülebilecekken gerekeni yapmayıp bizi bayram boyunca büyük sıkıntımda bıraktı. Servis vermek sadece parça değiştirmek olmamalı, yetkin elemanlarla en kısa ,etkin ve ucuz çözümü üretmek olmalıdır.
Sorun çözüldü ama süreç çok sıkıntılıydı.

Gönderen İsim/Mail: Deniz Kolağasıoğlu-

siemens-servis

1 Yorum

%d blogcu bunu beğendi: