Saç Uzaması için Hangi Şampuan Kullanılmalı
Osman Akbaş
1 dakika okuma süresi

Saç Uzaması için Hangi Şampuan Kullanılmalı – Merhaba arkadaşlar çoğu saç dökülmesini önleyici olduğu iddia edilen şampuan reklamların direkt ya da subliminal olarak mesajlar verilmektedir ancak bu reklamların çoğu bilimsellikten uzak olan reklamlardır. Ancak saçların uzaması mümkün değildir demek doğru değildir. Hormonal kaynaklı olan bu sorun yine hormon tedavisi ile düzeltilebilir. Şampuanlar ise bir temizlik ürünü olduğundan dolayı saç dökülmesini önleyip saçları uzatmayacaktır.

Yalnız şunu söyleyebiliriz; saç dökülmesi tedavisi yanında bir de destekleyici şampuanlar kullanılabilir ve böylece saç dökülmesi durup yeni saçların kalitesi de artmış olacaktır. Doktor Önerileri sitesinde “Saç dökülmesi tedavisi süresince içeriğinde biotin gibi saç besleyici ve saw palmetto gibi DHT yi baskıladığı yönünde bilgiler olan şampuanlar tercih edilebilir ama beklenti sınırlı olmalı ve asıl etkili olacak ürünün şampuan değil diğer bilimsel ilaçlardır.” ifadeleri de yer almaktadır.

Evet arkadaşlar buradan anlayacağımız üzere şampuanlar saçları uzatıp yada gürleştirmiyor. Şampuanların amacı temizlik kalitesini arttırmaktır. Siz de bu konuyla alakalı düşüncelerinizi bizimle paylaşmak istemez misiniz?

Saç Uzaması için Hangi Şampuan Kullanılmalı