Kamu işçileri iş ilanları
Osman Akbaş
1 dakika okuma süresi

Kamu işçileri iş ilanları – Kamu işçisi ve memur olmak günümüzde özel sektöre nispeten daha garanti bir iş ve kariyer imkanı sunduğu için birçok üniversite mezunu kamu kurumlarında çalışabilmek için KPSS,ALES,YDS gibi sınavlara girmektedir.

Kamu çalışanı olmak isteyen binlerce lise ve üniversite mezunu her sene Kamu Personeli Seçme Sınavı’na girmektedir. Sınav sonucunda alınan puana göre merkezi ve açıktan atamalar olmak üzere birçok kamu kurumu iş ilanları yayınlamaktadır. Her sene Nisan-Mayıs gibi ve Kasım-Aralık gibi olmak üzere 2 defa merkezi atama gerçekleştirilmektedir. Devlet Personel Başkanlığı’nın açıkladığı kontenjanlara göre adaylar ÖSYM aday işlemleri sisteminden tercihlerini yapmaktadır. Merkezi atamaların yanı sıra sözleşmeli olarakta 4b pozisyonda çalıştırılmak üzere birçok kamu kurumu ara alımlar yapmaktadır. Bu kamu iş ilanları yılın çeşitli zamanlarında gazetelerde ve kurumların internet sitelerinde yayınlanmaktadır.
kamu işçileri
Bütün kurumların kamu personeli alımı ile ilgili ilanlarına ve kurumlarla ilgili güncel bilgilere www.kamuiscileri.com adresinden ulaşabilirsiniz.