iPhone 4S ve iPhone 5 siri özelliği nedir?
Osman Akbaş
1 dakika okuma süresi

Merhaba arkadaşlar. Geçtiğimiz gün iphone 4s geçti elime. Telefonu kurcalarken “siri” adında bir özellikle karşılaştım ve hemen iphone 4s siri nedir ile iphone 5 siri nedir özelliklerini aramaya başladım. Tabii önce iphone 4s siri nedir diye aratıp aynı özelliğin iphone 5’te de olduğunu görünce karşılaştırmak istedim ve bazı bilgilere ulaştım.

Arkadaşlar iphone 4S sonrası gelen siri özelliği konuşarak telefon kullanma olarak tanımlanabilir. Aslında birçok bilim & kurgu filminde sesle kontrol edilen cihazları hemen herkes görmüştür. İşte bu teknoloji artık gerçekleşti ve iphone 4S ile birlikte kullanılmaya başlandı. Yapmanız gereken şey telefonun orta tuluna uzun süre basılı tutup çıkan ekranda uyarı sesini duyduktan sonra konuşmaktır. Sonrasında cihaz sesinizi tanıdıktan sonra söylediğiniz kelimelere göre işlem yapıyor.

Kendim denedim ve işe yarayıp yaramadığını görmek istedim. Tabii ki sonuç hüsran. 🙂 Sadece ingilizce dilini algılayan cihaz türkçe diline daha alışamamış. Henüz türkçe desteği olmayan iphone siri özelliğinin birkaç yıl içinde türkçe desteğinin de çıkması bekleniyor.

Siz de iphone 4S siri nedir başlığı altında neler düşündüğünüzü paylaşırsanız memnun olurum. İyi günler dilerim.

iPhone 4S ve iPhone 5 siri özelliği nedir?
iPhone 4S ve iPhone 5 siri özelliği nedir?

Benzer Kullanıcı Yorumları:

iphone 5 kullanici yorumlari (11)