Heykeltraş Yöntemi İle Zayıflama
Osman Akbaş
1 dakika okuma süresi
Son dönemlerde trend hale gelen Heykeltraş Yöntemi İle Zayıflama yöntemi kilo vermek isteyen kişilerin umudu haline gelmiştir. Günümüz teknolojisinin zayıflamada kullandığı en son tedavi olan bu yöntem ameliyat, ağrı, sızı gerektirmeden kısa sürede çeşitli ses dalgalarıyla vücuttaki yağları eriten bir yöntemdir. Vücudun belli bölgelerini ses dalgalarından oluşan bir teknikle inceltip vücuttaki yağları eriterek bir nevi yağları traş eden bu yöntem Heykeltraş olarak adlandırılmaktadır.

HEYKELTRAŞ YÖNTEMİ  NEDİR?

Heykeltraş zayıflama yöntemi sarkık yağların, bölgesel ve fibrotik alanlarındaki yerleri eritilerek yumuşak selülitlerin şekil haline getirildiği ve ses dalgalarıyla yapılan bir işlemdir. Ultrasonic dalgalarla yapılan bu zayıflama tekniğinde yağ bölgelerinin küçültülüp inceltilme işlemi yapılmaktadır. Heykeltraş zayıflama yönteminden önce işlemi yapan doktor öncellikle bir diyet programıyla beraber birkaç günlük spor aktivitelerinin listesini çıkarmaktadır. Sağlıklı bir diyet ve spor neticesinde yağ bezleri istenilen kıvama getirildikten sonra ancak bu işlem yapılabilir.

HEYKELTRAŞ YÖNTEMİ İLE ZAYIFLAMA NASIL YAPILIR?

İyi bir sağlık diyeti ve spordan sonra hasta belirtilen kıvama gelince doktor tarafından çağrılır ve yapılacak işlemlerden önce bilgisayar ölçümü alınır. Böylece tahmini olarak kişinin kaç kilo vereceği, ne kadar zayıflayacağı kabataslak çıkarılır. Daha sonra hastaya bol su içirilir ve heykeltraş yöntemi ile zayıflamak isteyen kişinin yağ bezlerinin yoğun olduğu bölgelere çeşitli ses dalgaları gönderilerek yağların etrafı bu dalgalarla sarılır. Bu tüm işlemler yapıldıktan sonra her seansın ardından tahmini olarak 3-13 cm’ye kadar bir incelme beklenilmektedir.