Hacamat Tedavisinin Faydaları Nelerdir
Osman Akbaş
6 dakika okuma süresi

Hacamatın islamiyetteki yerini araştırıp hacamat tedavisi hakkında bilgiler verdiğimiz makale serimizde Hacamat Tedavisinin Faydaları Nelerdir başlığı ile bugün hacamatın faydaları, hacamat yaptıranların yorumları ve hacamat yapanlar hakkında bilgiler vereceğiz.

Hacamat Tedavisinin Faydaları Nelerdir

Hacamat tedavisinin bir çok faydası vardır. Bilinen en önemli hacamat faydaları arasında vücuttaki kirli kanın dışarıya atılması ve kanın vücut içinde rahatlıkla dolaşmasını sağlamak olarak aktarabiliriz. Hacamat sünnet olan bir sağlık tedavisi olduğu için insan sağlığına da yüksek derecede faydaları olmuştur. Hacamatla ilgili hadisi şerifler de bizlere hacamatın önemini aktarmaktadır.

Hacamatın Faydaları?

 • Hacamat tedavisinin uygulanmasıyla vücuttan atıklar, ağır metaller, karbondioksit ve iltihaplanmalar atıldığı için öncelikle hacamat vücuda zindelik ve enerji verir. Vücudumuzda biriken atıklar kupa tedavileri yoluyla boşaltıldığı için damarlardaki tıkanıklıklar açılır bu sayede de damar tıkanıklıklarının sebep olduğu hastalıklar, bu hastalıkların da sebep olacağı başka hastalıklar önlenmiş olur.
 • Hacamat Tedavisinin Faydaları Nelerdir Düzenli olarak yani yılda iki kere hacamat tedavisi olan kimse genetik rahatsızlıkları yoksa kolay kolay hastalanmaz.
 • Hacamat Tedavisinin Faydaları Nelerdir Hacamat virüs ve bakteri kaynaklı birçok enfeksiyonu önler ve vücudun herhangi bir yerinde var olan iltihaplanmaları ortadan kaldırır. Bağışıklık istemini güçlendirir.

Depresyon İçin Hacamat Yaptıranlar

Hacamat Tedavisinin Faydaları Nelerdir makalemizin devamında depresyon için hacamat yapılır mı? sorusuna cevap vererek hacamat tedavisi hakkında bilgiler vermek istiyoruz. Depresyon için hacamat yaptıranlar genellikle bu tedavinin kendilerine iyi geldiğini belirtmektedirler. Bu da depresyon için hacamat yaptıranların yorumlarını bizlere olumlu sonuçlar olarak yansıtır. Depresyonda olanların hacamat yorumları ise şu şekilde :

 • Hacamat bir nevi kan verme işlemi olduğu için hacamatla vücuttan alınan kanların tekrar yerine gelmesi gerekir bu sebeple de vücut kan üretiminin artması gerektiğine karar verir böylece kan üretimi desteklenir. Ayrıca kan ile birlikte dokulardaki toksinler dışarı atılmış olur.
 • Yapılan bölgede kan akışı canlanır ve bu bölgelere oksijen daha kolay ve bol taşınır.
 • Sırt, bel, kürek kemikleri arasına yapılan hacamatla bel ve boyun fıtıklarını, eklem ağrılarını iyileştirir.
 • Hacamat tedavisi gerek kaslardaki gerekse vücudun herhangi bir yerindeki ödemi atar. Ayrıca kasların esnekliğini de artırır.

Hacamat Yaptıranlar

Son dönemlerde hacamatla ilgili hadislerin sıklıkla paylaşılmasından ötürü insanlar hacamatın islamdaki yerini araştırıp hacamat tedavisi olmak istiyorlar. Hacamat yaptıran kişiler genellikle hacamat yaptıktan sonra olumlu yorumlar yapmaktadırlar. Hacamat yaptıranlar yorum yaptıklarında hacamatın kendilerine çok iyi geldiğini de ifade ederler. Hacamat yaptıranların yorumları şu şekilde :

 • Hacamat Tedavisinin Faydaları Nelerdir Hacamat; sadece hastalık ortaya çıktıktan sonra tedavi etmez aynı zamanda daha hastalık vücudumuza yerleşmeden hastalanmamızın önüne geçer. Hacamat aynı zamanda hastalıkları önleyici bir tıp tedavisidir.
 • Kafadan ve ense kökünden yapılan hacamat gözlerin görme yeteneğini artırır ve gözlere canlılık, ışık verir.
 • Sinirsel hastalıkları tedavi eder, ruhsal anlamda insanı sakinleştirir ve gevşetir. Bu sayede uykuyu düzene de sokmuş olur. Geceleri uyuma problemi yaşayan kişilerin uyku düzensizliği tedavi edilmiş olur.
 • Unutkanlık problemlerinde, dikkat eksikliklerinde de kişiyi tedavi eder.
 • Damar tıkanıklıklarını önler, damarları açar.

Hacamat Yaptıranların Yorumları

Hacamat yaptıranların yorumları genellikle olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Bir çok kişi ilk defa hacamat yapınca korkarak bu tedaviyi olmaktadırlar fakat hacamat yaptıktan sonra yorum yaptıklarında ise bu tedavinin korkulacak bir tedavi olmadığını sadece doktor ve işi iyi bile kişilerin tavsiyelerine uyarak bu işlemi yapmaları gerektiğini söylerler.

 • Hacamat Tedavisinin Faydaları Nelerdir Hacamat cildi güzelleştirir, sivilce problemlerine çözüm olur, cilde canlılık ve parlaklık verir. Ayrıca deri hastalıklarını önler veya oluşmuş deri hastalıklarını tedavi eder.
 • Düzenli yaptırılan kafa hacamatı yüksek tansiyonu (hipertansiyon) düşürür
 • Yorgunluğu kronik hale gelmiş kimselerin yorgunluğunu alır. Tembelliği tedavi eder. Vücuttaki zayıflıkları ortadan kaldırır.

İlk Defa Hacamat Yaptıranlar

İlk defa hacamat yaptıranların yorumlarına baktığımızda genellikle hacamat tedavisinin korktukları gibi bir tedavi olmadığını ve tahmin ettiklerinden daha az ağrılı geçtiğini belirtmektedirler. Hatta ilk defa hacamat yapan kişiler genellikle kirli kanların dışarı çıkmasından ötürü hacamatın kendilerine çok iyi geldiğini de belirtirler.

Hacamat faydasını görenlerin yaptıkları yorumlar ise şu şekilde :

 • Hacamat ateşi ve ateşli hastalıkları da tedavi eder. Ateşli hastalıkların da sebep olacağı birçok hastalığı önlemiş olur.
 • Hacamat Tedavisinin Faydaları Nelerdir Hacamat böbrek rahatsızlıklarını tedavi eder, böbrek üstü bezlerinin düzenli çalışmasını sağlar ayrıca safra rahatsızlıklarını iyileştirir.
 • Kısırlık da hacamatla tedavi edilebilir. Vücuttan toksinler ve zararlı maddeler atıldığı kadın ve erkek daha sağlıklı bir bedene sahip olur.
 • Hacamat kadınlarda olan hormon bozukluklarını tedavi eder, hormon bezlerinin düzenli çalışmasına yardımcı olur. Ayrıca kadınlardaki yumurtalık hastalıklarını da tedavi eder.

Hacamatın Faydaları

Hacamatın faydaları arasında insan sağlığına dair bir çok fayda görmek mümkündür. Hacamat hangi hastalıklara iyi gelmektedir sorusuna cevap olarak hacamat migren, sinüzit, panik atak, fıtık gibi bir çok hastalığın tedavisinde uygulanır. Hacamat bilimsel olarak faydalı mıdır? sorusunu soran kişilere bilimin de artık hacamatı kabul ettiğini ve bezmialem hacamat hastanesi ile beraber bir çok hastanede hacamat yapıldığı bilinmektedir.

 • Hacamat romatizmal hastalıkları önler, romatizmal hastalıkların sebep olduğu başkaca hastalıkları tedavi eder. İltihaplı eklem romatizmalarının genel de ilaç dışında pek çaresi olmadığı söylenir ancak belirli düzeydeki iltihaplı eklem romatizması hastalığı olan kişiler düzenli hacamat yaptırarak hem hastalığın ilerlemesini durdurur hem de hastalığı tedavi eder.
 • Hacamat Tedavisinin Faydaları Nelerdir Şeker hastalığı veyahut obezite gibi problemler de hacamat sayesinde ortadan kalkabilir.
 • Hacamat vücuttaki migren ağrıları, bel, boyun, sırt, diz ve ayak gibi ağrıları kökünden keser.
 • Hacamat kişinin ruh dünyasına sakinlik katar.
 • Karaciğer hastalıklarını önler ya da var olan karaciğer hastalıklarını tedavi eder.

Panik Atak İçin Hacamat Yaptıranlar

Panik atak için bitkisel tedaviler arasında hacamat tedavisi de yer almaktadır. Hacamat tedavisinin panik atağa faydasını hacamat olan kişiler genellikle kendi aralarında tanıdıklarına aktarmaktadırlar. Panik atak için evde tedavi yöntemleri arasında yer alan bu yöntem aslında bir çok kişi yapmaktadır. Panik atak için hacamat nasıl yapılır sorusunun cevabını da bu tedaviyi olan kişilerin yorumlarında görmek mümkündür.

 • Hacamat yaptıran kişilerin analitik düşünme yetenekleri, anlama ve anlayış kabiliyetleri artar.
 • Hacamat depresyonu önler. Pozitif enerji verir.
 • Hacamat Tedavisinin Faydaları Nelerdir Kalp hizasından yapılan hacamat kişinin manevi rahatsızlıklarını tedavi eder.
 • Kadınlarda ve erkeklerde sindirim rahatsızlıklarını tedavi eder.
 • Mide rahatsızlıklarını önler ayrıca daha önce var olan mide rahatsızlıklarını da iyileştirir.

Hacamat Tedavisinin Faydaları Nelerdir makalemizin sonuna gelirken sitemizdeki hacamatla ilgili yazılara bakabilir ve hacamat tedavisi hakkında daha geniş bilgilere ulaşabilirsiniz.