Favimol 200 Mg Kullanıcı Yorumları
Osman Akbaş
5 dakika okuma süresi

İlaç yorumları hakkında bilgiler paylaştığımız sitemizde Favimol 200 Mg Kullanıcı Yorumları konusu ile favimol ilacını kullananların yorumunu ele alacağız. Bu paylaşımda favimol kullanıcı yorumları, favimol kullananlar, favimol ilacının faydaları başta olmak üzere bir çok soruya cevap bulabileceksiniz.

Favimol 200 Mg Kullanıcı Yorumları

Favimol ilacı zararlı mı sorusu ile favimol ilacının içindeki etki maddelerini sizlere aktaracağız. Böylece favimol ilacının zararlı mı yararlı mı olduğunu öğrenmiş olacaksınız. Peki Favimol 200 mg nasıl kullanılır? diye soracak olursanız Favimol 200 mg ağızdan alınır.

Favimol İlacı İçindekiler

  • Etkin madde: Favipiravir 200 mg
  • Yardımcı maddeler: Povidon, kolloidal silikon dioksit, krospovidon, sodyum stearil fumarat, opadry sarı [hipromelloz, titanyum dioksit (E171), polietilen glikol/makrogol, sarı demir oksit (E172)].

Favimol ilacı ek izlemeye tabidir. Bu kalavüzdaki yazılarda ek güvenlilik bilgisinin çabuk bir şekilde belirlenmesini oluşturacaktır. Favimol yan etkilerinden herhangi birini raporlayarak ilacı kullanan kişilere yardımcı olabilirsiniz. Favimol ilacının yan etkilerinin nasıl raporlanacağını bilmiyorsanız favimol yan etiklerini raporlamak için dörtüncü kısmın sonunu inceleyiniz.

Favimol Nedir

Favimol ilacının kullanımı nasıl olmalıdır sorusunun cevabını aslında favimol nedir başlığı altında vermek istedik. Bu bağlamda favimol nedir, favimol ne için kullanılır detaylarına da ulaşabilirsiniz.

Favimol 200 Mg Kullanıcı Yorumları ilaç tablet ağızdan tüketilmektedir. Favimol ilacı 40 tablet içeren kutularda ve her biri 200 mg favipiravir içeren sarı, yuvarlak, bikonveks film kaplı tabletler şeklinde satışı yapılmaktadır. Favimol sadece yeni veya yeniden ortaya çıkan influenza tipi virüslerin neden olduğu enfeksiyonlarda, diğer influenza virüs enfeksiyonlarına karşı kullanılan ilaçların yetersiz veya etkisiz kaldığı durumlarda kullanılır. Favimol kullanımı ile ilgili gerekli talimat ve bilgiler size doktorunuz tarafından verilecektir

Favimol İlaç

Favimol ilaç kullanırken dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar yer almaktadır :

Favimol kullanırken gebelik veya hamilelik şüpheniz varsa Favimol’ü kullanmadan önce lütfen hamilelik testinizin negatif olduğundan emin olup o şekilde Favimol ilacını kullanınız. Favimol ilacını kullanırken tedavi esnasında yada tedavi bittikten sonra en az 7 gün içinde en etkili doğum kontrol yöntemi kullanılmalıdır. Eğer tedavi sırasında gebelik şüphesi oluşursa derhal Favimol kullanmayı kesip doktorunuza başvurunuz. Favimol sperm içerisine dağılır. Favimol ilacının spermler içinde dağılmasından ötürü erkekler bu ilacı kullandığında en az 7 gün içinde doğum kontrol yöntemlerini(Kondom kullanımı..vs.) kullanmalı ve hamile olabilecek kişilerle beraber olmamalıdır. Favimol ilacını tedaviden önce Favimol kullanımı zorunluluğu doktorunuz tarafından değerlendirilecek, tedavinin etkililik ve riskleri size ve aile bireylerinize açıklanacak ve yazılı onayınız alınacaktır.

Favimol 200 Mg Kullanıcı Yorumları size yalnızca yeni veya yeniden önem kazanan influenza tipi virüslerin neden olduğu enfeksiyonlarda diğer influenza virüs enfeksiyonlarına karşı kullanılan ilaçların yetersiz veya etkisiz kaldığı durumlarda reçete edilir. Favimol devletin influenza virüslerine karşı önlem olarak bu tıbbi ürünü kullanım kararı alması halinde kullanılır. Favimol bakteri kaynaklı enfeksiyonlara karşı etkili değildir. Favimol’ün çocuklarda kullanımı mevcut değildir. Favimol tedavisi influenza benzeri belirtilerin görülmesinden hemen sonra başlatılmalıdır.

Favimol Yan Etkileri

Korona Virüs ilaçları arasında yer alan Favimol corona ilacı, açık sarı, düz yuvarlak, film kaplı tabletlerdir. Alüminyum PVC olarak mevcuttur. 10 film tablet ve her kutuda 4 blister içeren blister ambalaj. Favimol, yalnızca yeni veya yeniden ortaya çıkan bir hastalığın neden olduğu enfeksiyon salgınlarında kullanılan bir ilaçtır. influenza (yüksek derecede bulaşıcı solunum yolu hastalığı, grip) virüsü. Diğer influenza virüsü ilaçlarının etkisiz veya yetersiz olduğu durumlarda Favimol, hastalığa karşı önlem olarak kullanılabilir.

Favimol Ne İşe Yarar

Favimol zararlı mıdır? Favimol içeriği Favipiravir’dir. Favipiravir, Japonya’da Toyama Chemical tarafından geliştirilen ve birçok RNA virüsüne karşı aktiviteye sahip bir antiviral ilaçtır. Şubat 2020’de Favipiravir, Çin’de ortaya çıkan COVID-19 hastalığının deneysel tedavisi için çalışılıyordu. Favipiravir, mevcut influenza antiviral ilaçlarından farklı bir etki mekanizmasına sahip ve insan influenza A, B ve C virüslerinin tüm tip ve alt tiplerine karşı in vitro etkili, çeşitli influenza virüs suşlarına karşı anti-viral aktivite gösteren bir ilaçtır. kuş ve domuz virüsleri. Favipiravir, in vitro olarak amantadin, oseltamivir ve zanamivire dirençli influenza virüslerine karşı bile anti-viral aktivite göstermiştir. Favipiravirin etki mekanizması, influenza virüsünde hücresel enzimler tarafından oluşturulan favipiravir ribosil trifosfat tarafından RNA polimerazın seçici olarak inhibe edilmesi ve bu sayede antiviral aktiviteye yol açmasıdır.

Favimol 200 Mg Kullanıcı Yorumları

Favimol 200 Mg Kullanıcı Yorumları Tedaviden önce Favimol kullanma gerekliliğiniz doktorunuz tarafından değerlendirilecek ve etkiler ve riskler doğmamış çocuklar üzerindeki maruziyet riski dahil) size açıklanacaktır. Ve aile üyeleriniz. Favimol covid-19 ilaco sadece sizin için diğer griplere karşı kullanılan ilaçların bulunduğu durumlarda reçete edilir. İnfluenza tipi virüslerin neden olduğu enfeksiyonlarda virüs enfeksiyonları yetersiz veya etkisizdir. Yeni olan veya yeniden önem kazanan Devlet bunu kullanmaya karar verirse Favimol kullanılır. Grip virüslerine karşı bir önlem olarak tıbbi ürün. Favimol bakteriyel enfeksiyonlara karşı etkili değildir. Favimol 200 Mg Kullanıcı Yorumları başlıklı makalemizin sonuna gelirken sizler de ilaç hakkındaki yorumlarınızı aşağıdaki yorum kısmına yazabilirsiniz.

 

 

ADI SOYADI YORUM
Bora Ha**** Favipiravir anormal psikosomatik bozukluk yapıyor çoğu kişide. Plaquenil ise tek başına masum sayılır, ama başka ilaçlarla etkileşim olayı falan var. Plaquenil çok eski bir molekül, çok iyi tanıyoruz artık ama üstteki çok yeni, influenzada fayda zarar oranını zaman gösterecek..
Yıldız Hi**** Favimol İlaç Yan Etkileri:

⚡Şok, Anafilaksi

⚡Akciğer Enfeksiyonu

⚡Fulminan Hepatit

⚡Karaciğer Disfonksiyonu

⚡Sarılık

⚡Akut Böbrek Yetmezliği

⚡Beyaz Kan Hücrelerin Azalması Bağışıklık Kaybı

⚡Halüsinasyon

⚡Psikiyatrik Belirtiler

Bilgehan Bi**** Öncelikle bir sivil toplum kuruluşu olmalıyız. Bir dernek kurmalıyız. Bu derneğin kuruluşunda bize destek ve gövdemize ek olacak arkadaşlar mevcut. En geç 15.08.2021 tarihinde başlayalım.
Aslı Ba***** Çift doz aşılılar aşıya rağmen Covid olduklarında Favipiravir kullanmalı mı?
Elif Es***** Test verdim, favimol verdiler. Pozitif çıkarsan kullan negatif çıkarsan bi ara getirirsin dediler. Bu nasıl sistem Ya gülmekten cevap veremedim

Favimol 200 Mg Kullanıcı Yorumları Yorum Yazmak için Tıklayın