Dermaroller Kullananlar ve Yorumları
Osman Akbaş
1 dakika okuma süresi

Yüzde, ellerde, selülitli bölgelerde, çatlaklarda, dekoltede kullanılan dermaroller dönen bir silindir üzerinde bulunan küçük iğnelerden oluşur. Üzerindeki küçük iğneler sayesinde kullanılan cilt bölgesinde mikro kanallar açmaya yardımcı olur. Açılan bu kanal yada delikleri yara olarak algılayan vücut o bölgeye kolajen salgılayarak onarımını hızlandırıyor ve böylece o bölgedeki cilt sorunları da hızla onarılmaya başlıyor. Yaralanan , kuruyan, çatlayan kırışan veya lekelenen tüm cilt yüzeyinde uygulanabilen dermaroller bir tek göz altında kullanılmıyor. Farklı sorunlar ve bölgeler için farklı iğne uçlarına sahip dermaroller kullanmak gerekiyor. Özellikle kırışıklar için daha derin uçlar gerekebiliyor.

Dermaroller kullanıldıktan sonra aynı bölgeye uygulanan krem veya serumlar cilt tarafından daha büyük bir hızla emildiği için 2 kat daha fazla işe yarıyor.  Dermaroller kullanımı aynı zamanda cildin daha çok parlamasına, lif üretiminin artmasına ve sağlıklı olmasına sebep oluyor. Antiaging ürünleri kullanırken aynı zamanda dermaroller kullanmak çok hızlı sonuçlar vermektedir. Çünkü deri kendini yenilemek için sürekli yeni hücreler yapmaktadır.

DermarollerDermaroller Etkileri Nelerdir ?

Yüzde oluşan çukurların tedavisinde etkili sonuçlar verdiği gözlemlenmiştir. Fakat tedavi biraz daha derin olduğu için mutlaka bir hekim yardımı alınarak yapılmalıdır. Evde kullanımı sırasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Kullanmadan önce cilt güzelce dezenfekte edilmelidir. Dermaroller cilde yatay hareketler ile ve bastırmadan uygulanmalıdır. Kızarma olması normaldir fakat kanama asla olmamalıdır. Ne kadar süre yapılacağı konusunda bir hekime danışılması daha doğru olacaktır. Fakat çok ciddi bir uygulama gerektirmeyen bölgelerde haftada bir kez uygulanması ve daha sonra bir hafta ara verilmesi tavsiye edilir. Dermaroller kullanımı bittikten hemen sonra mutlaka sorunu çözmeye yönelik bir krem kullanılmalıdır.

Dermaroller kullanıcı yorumlarını sitemizden okuyabilir, dermaroller yorumları, dermaroller şikayetleri hakkında görüş ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz.

Benzer Kullanıcı Yorumları:

dermaroller kullanıcı yorumları (93), dermaroller kullananlar (25)
1 Yorum

%d blogcu bunu beğendi: