Clinique Makyaj Seti Kullanıcı Yorumları
Osman Akbaş
2 dakika okuma süresi

Clinique Makyaj Seti Kullananlar ve Clinique Makyaj Seti Şikayetleri ve Yorumları

Bayanlar her zaman şık ve güzel görünmeye, iltifat duymaya bayılırlar. Bu yüzden de kozmatik ürün satan yerlerden ve bilindik markalardan alış veriş yaparlar. Bu markalardan biri de clinique dir. Bu markanın ürünleri satışa sunulmadan önce testlerden geçirilmekte 600 kişi üzerinde on iki kez test edilmektedir.

Toplamda bu uygulama bir ürün için 7200 defa yapılmaktadır. Şayet bu uygulamaların sadece birinde bile alerjik bir tepki olursa ürünler yeniden incelenmekte ve yapımı gerçekleşmektedir. Çoğu bayanın memnuniyetle kullandığı clinique makyaj setini inceleyecek olursak çoğu bayan tek tek almaktansa set halinde almayı tercih ediyor. Bunun nedeni indirimden faydalanmakta ve fiyat olarak da daha uyguna gelmekte. Clinique makyaj seti kullanıcılarının yorumlarına göre dudak parlatıcıları, farlar, rimeller oldukça iyi ve hiç yan etki ile karşılaşmamaktadırlar. Fakat bazı kullanıcılarda almış oldukları makyaj setlerinden çıkan bazı pudranın birkaç kullanımdan sonra taşlaşma yaptığını söylemekte ve şikayetinin bildirilmesine rağmen hiç bir çözüm yoluna gidilmediğini vurgulamakta. Alerjenik olay herkes de farklılık gösterir. Clinique makyaj setlerinin bazılarının içinde gece ve gündüz kremleri, tonikler, pudralar, sivilce ve akneye karşı temizleme losyonları ve temizleme sütleri bulunmakta. Defalarca testlerden geçirilmiş de olsa bazen kullanan kişilerde tahrişe ve ciltlerinde ki problemlerin artmasına neden olabilmektedir. Fakat clinique uzman doktorlar ve dermatologlar ile çalıştığından makyaj ürünlerinin cilde fayda sağlayacağını da savunmaktadır. Bütün göz farları ve maskaralarının oftalmologlar tarafından test edilerek geliştirildiğini, dudak parlatıcılarının nemlendirici özelliğe sahip olduğunu ve kesinlikle parfüm içermediklerini söylemektedir. Bu kadar derin incelemeler ve araştırmalar sonucu yinede memnun kalanlar kadar şikayetçi olan kişilerde bulunmakta. Özellikle değişim ve iade konusunda.

Clinique Makyaj Seti Yorumları
Clinique Makyaj Seti Yorumları

Clinique’ den ürünlerinden çok müşteri temsilcisi hakkında da şikayet olmaktadır. Bazı kullanıcılar şikayetlerini dile getirmek için yada memnun kalmadıkları ürünün iadeleri için ki bu kozmetik işini yapan firmalarda bazı şartlara bağlı iade garantisi verilir bu konuda müşteri hizmetlerini aradıklarında sert ve eleştiriyel bir cevapla karşılandıklarını aradıklarına pişman olduklarını söylemektedirler. Genellikle bayanlar kullandıkları makyaj ürünlerinden oldukça memnun kaldıklarını dile getirmektedir. Sizde memnun olduğunuz yada şikayetlerinizi dile getirerek diğer kullanıcılara fikir vermek isterseniz yorum ve şikayet bölümüne yorum bırakabilir ve bu bölümden sizlerde fikir sahibi olabilirsiniz.