Bitkisel Çaylar
Osman Akbaş
1 dakika okuma süresi

Son yıllarda yapılan araştırmalar ile faydaları kanıtlanan bitkisel çaylar tüm dünya üzerinde yaygın bir hale gelmiştir. İnsan vücuduna birçok konuda fayda sağlayan bitki çaylar doğru kullanıldıkları zaman çok faydalı birer ürün haline gelmektedir. Bunun bir sonucu olarak tüm dünya üzerinde binlerce konu hakkında uzman, binlerce program ve çok sayıda kitap yazılmıştır. İnsan vücuduna sağladığı faydalar ile insanların sıkça kullandığı bitkisel çaylar tüm dünya gündeminde büyük bir yer edinmiştir. Bitkisel çaylar çeşitli hastalıklardan, vücut bakımına kadar birçok alanda insanoğluna büyük fayda sağlamaktadır.

Bu yüzden bu kadar büyük bir önem kazanan bu ürünler ekonomi içerisinde de kendine büyük bir pazar oluşturmuştur. İnsanların çok sık kullandığı bitkisel çaylar hakkında internet ortamında, yazılı yayın ortamında ve görsel yayın ortamında büyük yer kaplamakta ve sıkça kendinden bahsettirmektedir. Ancak bu kadar fazla uzman ve onların verdiği bilgiler bir kafa karışıklığına sebep olmaktadır. Hangi bitki çayının neye iyi gelip gelmediği konusunda bir bilgi kirliliği oluşmuştur.

Bu yüzden hangi bitki çayının nerede ne için kullanılması gerektiği konusunda kararsız kalan ve kafası karışan insanlar bu konudaki kirlilikten memnun değildirler ve bunun sonucunda bitki çaylarının faydalarından tam anlamı ile faydalanamamaktadır. Tüm dünya üzerinde olduğu gibi ülkemizde de bu konu hakkında bir bilgi kirliliğinin farkında olan bitkiselcaylar.info ülkemizdeki ve dünya üzerindeki alanında eğitim alarak uzmanlaşmış birçok kişinin bilgi paylaşımlarını bir araya getirerek insanlarımızın bitki çaylarının faydalarından en iyi şekilde yararlanmasını sağlamak amacı ile faaliyet göstermektedir.

İnsanların hangi bitki çayını nerede kullanması konusunda yönlendirirken ayrıca tek tek bitki çaylarının özellikleri ve faydaları hakkında detaylı bilgi paylaşımında bulunmaktadır. Ülkemizdeki insanların bitki çaylarının yardımı ile şifa bulması konusunda en büyük yardımcısı haline gelmiştir.