Ayvalık Siemens Servisi Buzdolabımı Bozdu
Osman Akbaş
2 dakika okuma süresi

Ayvalık Siemens Servisi Buzdolabımı Bozdu – 03.05.2014 – 18 yıldır Siemens ev aletleri kullanıcısıyım. Tüm beyaz eşyalarımız Siemens ve bu güne kadar çok memnunuz ve hiç sorun yaşamadık.Ancak 5 yıllık budolabımız Siemens KD3ONVO3NE Modeli no frost buzdolabımızın no frost bölümü mükemmel çalışırken, alt bölümü sogutmamaya başladı. Balıkesir-Ayvalık Yetkili Servisini aradık. 29.04.2014 tarihinde 2 kişi geldi.Üst bölüm ile alt bölüm arasında tıkanıklık olduğunu söylediler. Sıcak su dökerek ve fön makinesi kullanarak, tıkanık yere tel sokup sıcak su dökerek buzları erittiler, motor ve diğer kart ve fişleri tek tek ölçtüler, hiçbir arızanın olmadıgını söyleyip servis ücretini 950876 nolu servis fişi karşılıgı aldılar.Bu arada Servis fişinde yazan hava menfez temizliğidir.

Akşam 17.30 06.00 saatleri arası, sabah dolap çalıştıgı halde, tüm donmuş ürünlerin çözüldügünü dolabın alt ve üst bölümünün sogutmadıgını görüp şahsen servise kadar gidip durumu anlattım. Yeni bir ekip gönderildi. Tüm kontrolleri yapıp önce kartın yanmış olduğu, ardından motorun bozuk oldugu söylendi.Motoru çekiçlediler.Dolabı yerinden çıkarırken yan tarafını boydan boya ezdiler ve anında itiraz edincede böyleydi ben yapmadım şeklinde cevap verdiler. Bir gün önce okey verdikleri buzdolabımızı gözümüzün önünde bozdular. Ve ödememiz gereken tamir ücretinin 800 küsür TL olduğunu söylediler.

Servis gelene kadar buzlanma yaparak kanalları buzdan tıkanan bunun sebebini de kapı kapanmaması olarak izah eden servis sonrasında hiç bir açıklama yapmadan muhatabımızın 4446688 nolu tel oldugunu söyleyip ikinci kontrolü esas alıp kayıt yapıldıgını söylendi. Hizmet hattını arayıp bildirdigimde aynı gün dönüş yapacaklarını bildirdiler. Dönüş yapıldı 800 küsür TL olan ücretin 500 küsür TL ye düşürüldügü bunu kabul edip etmiyecegim soruldu kabul etmedim.Tekrar dönüş yapacaklarını söyleyerek görüşme sonlandırıldı.

Şimdi; bu kadar iyi bir markaya hiç yakışmayan bir Servis aldığımız için çok üzgünüz.Ayvalık Serviste çalışan teknik elemanların bu kadar yetersiz ve bilgisiz olması çok düşündürücü ve bir müdürün hiçbir sorumluluk almadan müşterisini yollaması!!!Sonuç olarak mağduriyetimiz karşılanmadı konuyla ilgili gerekli sağduyuyu göstereceğinize inanıyor çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

Murat Yıldırım İşçen | Balıkesir-Ayvalık