Arakan Burma Katliamı (Myanmar) Neresi?
Osman Akbaş
1 dakika okuma süresi

Arakan Burma Katliamı – Son günlerde arakan burma katlimı ki özellikle Arakan‘daki müslüman katliamı sosyal medya’da yankılanıp durmaktadır. (Haritada Arakan (Myanmar) Neresi?)  Ortada bir insanlık dramı olduğu muhakkak ancak şuan için sadece sosyal medyada konuşulmaktan başka birşey yapılmıyor. Oradaki insanlarsa gün geçtikçe öldürülüyorlar. Aslında dinleri, dilleri, ırkları yani ne oldukları hiç fark etmiyor. Neticede orada hunharca öldürülen canlıların adına “İnsan” denilmiş.. Bu üzücü olayı yapanları es’efle kınarken yaptıklarını bırakıp pişman olmaları için onları Allah’a havale ediyorum. Rabbim orada hayatını kaybedenlere –ki bunlar genelde müslümanlardır– Rahmet eylesin.

Arakan (Myanmar) Neresi?

Arakan, Myanmar’ın kuzeybatısında yer almaktadır. Arakan nüfusunun önemli çoğunluğunu “Rohingya” Müslümanları ile Budist “Rakhine”ler oluşturmakta. İslam, Arakan’da 8. yüzyıldan itibaren bölgeye gelen Müslüman tüccar ve dervişler vasıtasıyla yayıldı. Arakan’da 1430’da bir İslam devletinin kurulduğu ve bu devletin 1784 yılında Budist krallık tarafından işgal edilinceye kadar 354 yıl bağımsız bir devlet olarak kaldığı bilinmektedir.

Daha önceden de sizlerle paylaştığımız arakan neresi başlıklı konumuza giderek Arakan hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Lütfen orada bulunup da yaşam mücadelesi veren kardeşlerimiz için dua edelim. Allah yardımcıları olsun..

Metin Kılıç – Arakan Neresi

Haritada Arakan Nerede?

haritada arakan neresi
haritada arakan nerede, neresi

Benzer Kullanıcı Yorumları:

arakan nerede (784), arakan neresi (541), arakan (174), myanmar nerede (72), burma nerede (72), burma neresi (71)