Arabaya Reklam Alarak Para Kazanmak
Osman Akbaş
1 dakika okuma süresi

Bir arabaya sahip olmanın ulaşım kolaylığı sağlaması dışında insanlara sağlayabileceği bir avantajının da bileceğini hiç düşündünüz mü? Çünkü arabaya reklam alarak para kazanmak da mümkün!

Araç sahibi olmak, kişilerin ulaşımını konfor içinde ve rahatlıkla yapabilmesini sağlamanın dışında birçok masraf altına da sokan bir durumdur. Aracın yakıt gider, muayene masrafı, yıllık bakımları, arıza durumlarında onarım ücreti, yazlık ve kışlık olmak üzere lastik alım harcamaları, kaskosu, sigortası gibi birçok gideri bulunmaktadır. Hal bu olunca, sahip olunan araç üzerinden para kazanmak daha mantıklı hale gelmiştir. Sadece özel binek araçlara değil, ticari amaçlarla kullanılan minibüs, dolmuş, taksi gibi ticari arabaya reklam alarak para kazanmak günümüz şartlarında sıklıkla tercih edilmektedir.

Arabaya Reklam Alarak Nasıl Para Kazanılır?

Sahip olunan arabaya reklam almak deyince akıllara ilk gelen araç giydirmek gelmektedir. Fakat yapılabilecek olanlar bununla sınırlı değildir. Araç giydirme yoluyla reklam almak ile birlikte, araç camına yazı yazılması yoluyla ya da araç içine çeşitli giydirilmelerin yapılması ile reklam alabilmek mümkündür. Bunun için tek yapılması gereken; reklam verenin bulunmasıdır. Bunu gerçekleştirmenin en kısa yolu ise; bu işler ile ilgilenen reklam ajansları ile görüşmek ve araç özelliklerinizi bildirmektir.  Eğer aracı bir kurum tarafından komisyon kesilerek gelirinizin kısıtlanmasını istemiyor iseniz; direkt olarak firmalar ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Arabaya reklam alarak para kazanmak aynı zamanda gideri de olan bir ek iştir. Bu gider ise; vergi gideridir. Anlaşma yapacağınız firmalar genel olarak kurumsal firma olacağından ve bu reklam giderlerini bir fatura ile belgeleyeceğinden dolayı vergi ödeme konusu gündeme gelmektedir. Bu sebeple bazı yasal izinleri almış olmanızı da gerekmektedir. Fakat elde edilecek olan tutar, ödenecek olan vergi tutarından oldukça fazla olacağı için pek sorun teşkil etmemektedir.