Apple İpad Air Kullanıcı Yorumları
Osman Akbaş
2 dakika okuma süresi

Apple İpad Air Kullananlar, Apple İpad Air Şikayetleri ve Yorumları

Çeşitli ürünlerin enine boyuna incelendiği çeşitli yazılarımızın birinden daha merhaba. Bu yazı dahilinde detaylarına inmeye çalışacağımız ürün Apple iPad Air olacak. Sizlerin de sunmak istediğiniz fikirleriniz, önerileriniz ya da şikayetleriniz mevcutsa konu dahilinde bildirmenizden oldukça memnun oluruz. Ürünün öncelikle dikkat çeken özelliği, tüm Apple ürünlerinde olduğu gibi estetik. Her zaman kaliteli bir görünüm ve göz alıcı bir tasarım örneği sergileyen firma, Apple iPad Air‘de çeşitli yenilikleri ön plana çıkarma gayretinde bulunmuşlar. Bir önceki sürümüne kıyasla %29 gibi ciddi bir oranla daha hafif olan Apple iPad Air aynı zamanda %43’e varan bir oranda da incelme göstermiş. Böylece, ürün adı gibi “Air” vasfına sahip olma yolunda bir intiba uyandırmaya daha yaklaşmış vaziyete, 7,5 mm incelik ve 470 gr kütle ile daha da yakınlaşmış bir vaziyette.

       Apple iPad Air teknik özelliklerine değinecek olursak, 64 bit mimari üzerine kurulu A7 işlemci, 16 GB’dan başlayan hafıza alanları, iOS 7 işletim sistemi, Wi-Fi ya da Wi-Fi + Cell özelliği barındıran iki ayrı model, parmak izine ve yağa karşı güçlendirilmiş multi-touch retina ekran gibi özellikler ön plana çıkmaktadır. Bir önceki sürümlere göre göze çarpan başka bir unsur olarak 10 saate kadar varan kullanım süresi ve 1 saat içerisinde şarj olması gibi özellikler olsa da, Apple iPad Air modellerinden 16 GB’dan fazlasına sahip olmak kaydıyla daha iyi bir tablet deneyimi söz konusu olabilir, çünkü yetersiz olma ihtimali mevcut. USB ile şarj olmasıyla da, güç adaptörü dışında bir alternatif sunulmakta.

Apple İPad Air Kullanıcı Yorumları
Apple İPad Air Kullanıcı Yorumları

      Apple iPad Air hakkında en büyük şikayetlerden biri de ekranın dokunuşuna dair. Plastik bir hissiyat vermesinden ötürü çeşitli kullanıcılar hoşnutsuzluklarını beyan etmişler. Bu tip estetik kusurlar dışında donanımsal ya da yazılımlara dair sık rastlanan problemleri en aza indirgemeyi hedefleyen Apple politikası sayesinde, problemlerle sık karşılaşılmamakta. Sizin karşılaştığınız problemler var mı? Karşılaştığınız problemleri biz ve diğer kullanıcılarımızla paylaşarak ortak bir payda dahilinde bir çözüm getirebiliriz.