Allah’tan Başka İlah Yoktur “llhtnbşklhyktr”
Osman Akbaş
1 dakika okuma süresi

llhtnbşklhyktr veya Allah’tan başka İlah Yoktur Seo Yarışması – Neden bu şekilde bir ifade kullandın diyen arkadaşlar olabilir. Pek mantıklı bir açıkalama yapamam “llhtnbşklhyktr” için ama siz de göreceksiniz ki Allah’tan başka İlah yoktur ifadesinin sessiz harflerinden oluşan bir harf topluluğudur. Konu İyinet Forum‘da açılmış ve bir Seo Yarışması başlatılmıştı.  Ben de kendi çapımca “llhtnbşklhyktr” ifadesi için Seo Yarışması için bir konu açayım istedim ve böylelikle de konuya dahil oldum işte.

llhtnbşklhyktr

Aslında bakacak olursak Allah’ın varlığını ve birliğini kabul etmeyen insan hiç yoktur. Dil ile kişi bunu söyleyebilir ama dili ile bunu söylemesi O’nu (c.c.) kabul etmediği anlamına gelmemektedir. Her ne kadar bir insan bir başka insana yafta vurarak Ateist diyorsa veya kişi kendi kendine böyle birşeyi yakıştırıyorsa “llhtnbşklhyktr” ifadesini inkar ediyor anlamına gelmez. “Eşhedu en la ilahe illAllah ve eşhedu enne Muhammed’en abdühu ve Resuluhü” diyen herkes müslümandır. Burada da aynı zamanda Allah’ın varlığı ve birliği tekrarlanmaktadır. İslama inanmayan insanlar bir nevi “Muhammed Resulullah” kısmını kendilerince kabul etmeyip aslında yine Allah’ı kabul ediyorlar ancak Rabbimiz’in kesin emri vardır ve Peygamber Efendimiz’ de (sallallahu aleyhi ve sellem) buyurmaktadır: “Kelime-i Şehadet” ederken “Muhammed Resullullah” demedikçe iman etmiş olmazsınız ve dahi cennete de ehil olmazsınız diye..

llhtnbşklhyktr için..

Aslında bu konuyla ilgili anlatılacak daha çok ama çok söz vardır fakat saat hayli ilerlediğinden ve sabah vakti geldiğinden sözlerimi bir kaç cümle sonra noktalamak istiyorum. Rabbim bizleri “llhtnbşklhyktr”  Allah’tan başka İlah yoktur diyenlerden eyleyip “Muhammed’i (s.a.v.)” yolundan gidenlerden eylesin. (amin)

llhtnbşklhyktr yorumları

Sevgili dostlar ve kıymetli arkadaşlar, dilerseniz siz de bu başlık altında “llhtnbşklhyktr” ifadesi için görüşlerinizi dile getirebilir veya konu dışında yorumlarınızı da bizimle paylaşabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalmanız dileklerimizle, selametle kalın.

llhtnbşklhyktr, llhtnbşklhyktr seo yarışması, llhtnbşklhyktr forum iyinet seo yarışması 2012

1 Yorum

%d blogcu bunu beğendi: