Aknetrent Sivilce İlacı Kullananlar
Osman Akbaş
1 dakika okuma süresi

Aknetrent sivilce ilacı, sivilce tedavisinde son çare olarak kırmızı reçete ile verilen bir ilaçtır. Kullanmaya başladıktan sonra deride aşırı hassasiyet ve kurumalar baş gösterir. İlk haftalar ciltteki sivilceler biraz daha yoğunlaşarak artacaktır. Bu durum en fazla 3 – 4 hafta içerisinde son bulup sivilceler düzelmeye başlarken ciltteki kuruluk ve dudak kabuklanması devam eder.

İlaç kullanırken bol bol su tüketmek gerekir fakat bu etkilerin ilaç kullanımı boyunca devam etmesi normaldir. Hekim başka bir şekilde karar vermediği sürece ilacın kullanım süresi 4 – 6 ay arasında olmalıdır. Sivilce sorununu tamamen yok etmek için tedaviyi sonuna kadar sürdürmekte fayda vardır.

Aknetrent Yan Etkileri Nelerdir ?

aknetrentAknetrent Sivilce ilacının bazı yan etkileri vardır. Taşikardi, çarpıntı, inme, sırt ağrısı, bayılma, yüzde kızarma, damar iltihabı, sistemik aşırı duyarlılık gibi alerjik reaksiyonlar, ödem, yorgunluk, kilo kaybı, lenf bezi büyümesi, kan şekeri düzeylerinde değişiklikler,kemik mineral yoğunluğunda azalma, sıkıntı verebilecek sırt ağrıları, tendonit,  sersemleme, uyuklama, baş ağrısı, uykusuzluk, letarji, malazi, sinirlilik, parestezi, nöbet, zayıflık, nadiren intihar düşüncesi ve girişimi, depresyon, psikoz, agresyon, saldırgan davranışlar, duygusal dengesizlik, adet düzensizliği,  solunum yolu infeksiyonları, ses değişiklikleri, kan damarı iltihabı, morluklar, dudaklarda kuruluk, ağız kuruluğu, burun kuruluğu, cilt kuruluğu, burun kanaması, kızarıklık, ciltte hassasiyet, saç anormallikleri, yüzün her hangi bir yerinde çıkabilecek uçuk, tırnak distrofisi, avuç içi ve tabanlarda soyulma, kaşıntı, kızarıklık, güneş yanıklarında artma, terleme, ürtiker, yara iyileşmesinde anormallik, kırmızı kan hücrelerinde azalma, beyaz kan hücrelerinde azalma, duyma bozukluğu, kulak çınlaması, gece görüşünün azalması, katarakt, göz kapağı inflamasyonu, renk görme bozuklukları, konjonktivit, göz kuruluğu, keratit, fotofobi, görme bozukluğu Aknetrent sivilce kreminin belirtilen yan etkiler arasındadır.

Aknetrent kullanıcı yorumlarını sitemizden okuyabilir, aknetrent yorumları, aknetrent şikayetleri hakkında görüş ve düşüncelerinizi yazabilirsiniz.