21 Aralık 2012 Maya Takviminin Son Günü mü?
Osman Akbaş
2 dakika okuma süresi

maya takvimi son günü 21 Aralık 2012maya takvimi son günü mü,  maya takvimi son günü neden erken geldi? maya takimi son günü için yapılan yorumlar oku. Merhaba arkadaşlar uzun zamandır maya takvimi son günü ile ilgili haberler, dedikodular almış başını gidiyor. maya takvimi son günü olunca ne yapacaksınız? diye sorsaydım ne derdiniz öncelikle? Ben de aslında inandığımdan değil aksine inanmadığımdan dolayı bu yazıyı yazmak istedim. Gerçekten maya takvimi son günü mü? Arkadaşlar şöyle bir durum var ki ben mayaların kendi dönemlerinde ilimde ileri gittiklerini kabul etmeyen biri değilim. EyvAllah adamlar çalışmışlar ve çalışmalarının ürününü ortaya koymuşlar fakat maya takvimi son günü saçma bir olaydır. Neden diye sorduğunuzu çok iyi biliyorum. Bu nedenle maya takvimi son günü olmadığı ile ilgili bir açıklık getirmek istiyorum.

Maya Takvimi Son Günü Değil, Neden?

 Öncelikle bu yazdıklarım İslam dinine tabi olanların inanabileceği türden bilgilerdir. Çünkü maya takvimi son günüolmadığını Kur’an-ı Kerim’deki ayetlerin ışığında söyleyebiliyorum. Nitekim Kur’an’da Yüce Allah buyuruyor ki “Yaklaşan yaklaştı. Onu Allah’tan başka açığa çıkaracak yoktur. (NECM/57-58)” Yani Kıyamet gününü Allah’tan başka kimse bilemiyecektir diye apaçık belirtiyor. Öyle ki bunu Alemlerin Sultanı olan Hazreti Muhammed Mustafa (sallallahu aleyhi ve sellem) dahi bilmiyor. Bunu da Rabbimiz şu ayetle bize bildiriyor: “ (Onlar): “Doğru iseniz bu tehdit ne zaman olacak?” diyorlar.  De ki: “(O’na ait) bilgi, Allah’ın yanındadır. Ben ancak apaçık bir uyarıcıyım.” (MÜLK/25-26)

O  yüzden bende Kur’an-ı Kerim’e kalbimle inandığımdan ötürü hiç tereddüt etmeden böyle birşeyin kesinlikle yanlış olduğunu söyleyebiliyorum. Ha olmaz, olamaz ama olacak diyenlerin dediği şey yani 21 aralık 2012 maya takvimi son günü olacak olursa da ölüm de Allah’ın emridir deyip başımızın üstüne koyarız

maya takvimi son günü

maya takvimi son günü

Maya Takvimi Son Günü diyenler !

Böyle birşeye inanan insanları aslında yadırgamamak lazım. Neden mi? Bilemiyorum çünkü neticede ortaya atılan bir iddia var ve bu iddiayı çürütecek yeterli bir bilgi veya inanç olmayabilir. Ne de olsa toplum olarak çok çabuk ikna edilen bir milletiz. Bunu inkar etmek olmaz. O nedenle bana öyle geliyor ki bu olaydan sonrada yani maya takvimi son günü olmadığını insanlar anladıkları zaman kulaktan doğma bilgilere veya böyle dinimizde, ilimde ve Kur’an-ı Kerim’de yeri olmayan bilgilere pek itibar etmeyeceklerdir. Aslında bu türlü olayların olması da bir yandan iyi olmaktadır. Ama hade hayırlısı olsun diyelim :)

Maya Takvimi Son Günü için Yorumlar

Evet arkadaşlar maya takvimi son günü için yapılan yorumlarda bir o kadar komik. Çünkü sosyal medyada ve ağırlıkla facebook’ta bu konuda büyük çaplı paylaşımlar yapılıyor. Kimisi şirintepeye gidenlerin fotoğraflarını paylaşıyorlar kimisi de gece yarısından hemen sonra ee hani birşey olmadı gibisinden gönderimler yapıyorlar. Siz de maya takvimi son günü hakkındaki yorumlarınızı bizimle paylaşmak istemez misiniz?

maya takvimi son günü, 21 aralık 2012 maya takvimi son günü gerçek mi?