2 Kasım Ehliyet Sınavı Soruları ve Cevapları
Osman Akbaş
3 dakika okuma süresi

2 Kasım Ehliyet Sınavı Soruları ve Cevapları başlıklı konuyu az önce 02.11.2013 ehliyet sınavından çıkan biri olarak açıp 2 kasım ehliyet sınavı soruları ve cevapları paylaşmak için açmış bulunuyorum. Değerli arkadaşlar 2 kasım ehliyet sınavı 2013 yılı içerisinde yapılacak olan 7 sınavdan 6.sı idi. 7 sınav da 15 Aralık 2013 tarihinde yapılarak bu sene içindeki ehliyet sınavları tamamlanmış olacaktır. – 2 Kasım Ehliyet Sınavı Soruları ve Cevapları

2 Kasım Ehliyet Sınavı Soruları

Öncelikle sınava hiç çalışmamış daha doğrusu hiç çalışamamış biri olarak girdim ve sorular da öyle beklediğim kadar zor değildi. Bana gelen kitapçık K grubu idi. K grubunda ilk olarak ilk yardım soruları ile karşılaştım sonrasında trafik soruları geldi ve son olarak da motor soruları ile 60 tane soruyu cevaplayıp çıktım. İçlerinden bilmediğim sorularda yok değildi. Ve tahmin edeceğiniz üzere o soruları bir çok kişinin yaptığı gibi sallayarak işaretledim.

2 Kasım Ehliyet Sınavı Soruları ve Cevapları
2 Kasım Ehliyet Sınavı Soruları ve Cevapları

Evet arkadaşlar merak edenleriniz olabileceği için bu sınavda 44 doğru soru yapan kişiler sınavı geçmiş olacak ve ilerleyen günlerde yapılacak olan direksiyon sınavına girmek için hak kazanacaklar. Direksiyon sınavından da eğer komisyon üyeleri fazla zorlamazlarsa Allah’ın izni ile 5 Aralık gibi ehliyetimizi alabileceğiz.

2 Kasım Ehliyet Sınavı Soruları ve Cevapları

Değerli arkadaşlar soruları tam olarak hatırlamıyorum ama hatırladığım şıkları şu anda paylaşmak istiyorum. İlerleyen günlerde ise resmi olarak sorular yayınlandıktan hemen sonra sizlerle 2 Kasım Ehliyet Sınavı Soruları ve Cevapları paylaşımını yapacağız. Şu anda hiç bir internet sitesinde ehliyet sorularının tamamını bulamazsınız. Doğru cevaplar kırmızı ile belirtilecektir. Mesela sorulardan bir tanesi;

Soru: Kırmızı ışıkla birlikte yanan sarı ışıkta sürücü ne yapmalıdır?

A-) Yavaşlamalıdır
B-) Durmalıdır
C-) Dikkatli Geçmelidir
D-) Kalkışa Hazırlanmalıdır

Soru: Akü’de elektrolit seviyesi azalmışsa ne ilave edilir?

A-) Asitli Su
B-) Saf Su
C-) Alkol
D-) Antifiriz

Soru: Bu soruyu tam hatırlamıyorum ama şıklarda emniyet kemeri geçen bir soru vardı. O sorunun cevabı emniyet kemeri olacaktı. (Cevap çıklarını sallıyorum)

A-) Emniyet Kemeri
B-) Hava yastıklar
C-) Direksiyon
D-) Lastikler

Soru: Önce Adana’ya sonra Malatya’ya ve sonra da Ankara’ya giden biri aşağıdaki yönlerden hangisini takip etmiştir?

A-) Önce Doğru, Sonra Batı
B-) Önce Batı, Sonra Doğu
C-) Önce Kuzey Doğu, Sonra Kuzey Batı
D-) Önce Güney Doğu, Sonra Kuzey Batı

Soru: Dizel motorlu araçların çalışması nasıl olmaktadır? (soruyu tam hatırlamıyorum ama buna benzer bir soru idi)

A-) Buji ile
B-) Çakmak ile
C-) Akü ile
D-) Havanın ısıtılması ile

Arkadaşlar az önce de söylediğim gibi soruların tamamı aklıma gelmiyor. Şekilli sorular aklımda ancak o sorular için de şekil yok yanımda. Ayrıca ilk yardım ile ilgili sorularında bazılarının cevapları var aklımda. Eğer aklınıza sorular geliyorsa siz yorum bölümünden sorun ben de cevaplarını size vereyim inşaAllah. Umarım muvaffak olursun. İyi günler dileklerimle.

Sormak istediğiniz soruları aşağıdaki yorum bölümünden sorabilirsiniz.

Soru Sormak İçin Tıklayınız

39 Yorum

%d blogcu bunu beğendi: